Google araçları ile yapılan Seo çalışmalarını yakından takip etmek, işlemler sırasında doğru ve zararlı çalışmaları ayrıntılı olarak incelemek için Google araçları oldukça önemlidir.

Sürekli olarak güncellenen ve kullanıcıların en iyi şekilde yararlanmaları için yenilikler yapılan Google araçları, dijital pazarlama alanında internet sitenizin bir marka olması için kesinlikle tercih edilmektedir. Alt kısımda yer alan sıralama ile google araçlarının faydaları ve özellikleri hakkında bilgi alabilirsiniz.

 • AdWords Anahtar Kelime Planlayıcı (Google Adwords)

google kelime planlayıcı ile ziyaretçi sayınızı arttırmanız mümkündür.

Çalışma yapacağınız anahtar kelimeler konusunda haftalık ve aylık performans oranlarını görüntüleyebileceğiniz mükemmel bir araçtır. Sitenizin içeriği ile ilgili anahtar kelimeleri, kullanıcı ziyareti oranlarına göre görebilirsiniz. Bunun dışında Google arama motoruna reklam vermek için adwords aracılığı ile kampanya oluşturabilir, promosyon kodunuz varsa, ücretsiz reklam verebilirsiniz. Tıklama maliyetleri ve kalite puanları, reklam maliyetlerinin daha düşük olmasını sağlamaktadır. Doğru reklam planlaması ile müşteri portföyünüzü arttırmak elinizde.

 • Google AdSense

google adsense hesabı ile web sitenizden nasıl para kazanabileceğinizi öğrenin.

Çeşitli alanlarda paylaşımlar yaptığımız bir web siteniz bulunuyor ve bunu kazanca dönüştürmek istiyorsanız, Google politikalarına göre ayarlarınızı yaptıktan sonra Google adsense için başvuru yapabilirsiniz. Pinli veya pinsiz olarak aldığınız adsense hesabında yer alan reklam kodlarını doğru bir şekilde web sitenizi entegre ederek, yüksek miktarlarda gelir elde etmeniz mümkün olacaktır.

 • Google Alerts

Yeni girilen anahtar kelimelerden haberdar olmak ve daha fazla kullanıcıya ulaşmak için tercih edebileceğiniz en iyi araçtır. Google alerts üzerinden yaptığınız ayarlar ile yeni girilen içeriklerden hızlı bir şekilde bilgi sahibi olabilirsiniz. Mail veya rss beslemeleri üzerinden yeni haberler hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

 • Google Analytics

Google Analytics kullanımı hakkında detaylar

Google’nin en çok kullanılan araçlarından biri olan Analytics sayesinde sitenizin günlük ziyaretçi sayısı ve hangi kelimelerde ziyaret ettiği konusunda bilgi sahibi olabilirsiniz. Mobil ve masaüstü kullanımlar hakkında da ayrıntılı bilgiye ulaşabilirsiniz.

Ücretsiz Google araçları arasında bulunan Analytics ile en iyi web sayfalarınızı belirleyebilir ve buna göre sitelerinizde yenilikler yapabilirsiniz.

 • Google Blogger

Ücretsiz olarak blog açmak istiyorsanız, blogger tam size göre.

Güvenilir ve güçlü ücretsiz blog kategorisinde yer alan blogger ile kendinize veya firmanıza uygun bir web site oluşturabilirsiniz. Ücretsiz ve ücretli tema desteği ile en çok kullanılan bloglar arasında kesinlikle Seo çalışmalarınızda sitenizi destekleyebileceğiniz en iyi sistemdir.

 • Google Chrome

Google site araçlarını içerisinde barındıran, en hızlı tarayıcı kuşkusuz Google chorome’dir. Çeşitli ücretsiz analiz araçları ile seo çalışmalarında önerebileceğimiz en iyi araçtır.

 • Google Boks

Çevrim içi ücretsiz kitaplara ihtiyaç duyuyor ve yeni kitaplardan haberdar olmak istiyorsanız, Google kitaplık uygulaması ile ücretsiz olarak kitapları okuyabilirsiniz.

 • Google Calendar

Google takvim aracı ile işlerinizi kolaylıkla kontrol altına alabilirsiniz. Gün içerisinde yapılması gerekenleri bu araca girerek, gönderim olarak bilgilendirme ile unutmadan, işlerinizi zamanında yapabilirsiniz. Kullanımı kolay ve birçok kişinin tercih ettiği bir araçtır.

 • Google+

Sosyal medya plartformu facebook’a rakip olarak kurulan Google Plus, yaptığınız paylaşımların daha fazla kişiye ulaşması için en ideal araçtır. Google tarafından 2011 yılında açılan google plus bazı güvenlik açıkları nedeniyle 2 Nisan 2019 kapanmıştır.

 • Google Docs

Çizimleri, belgeleri, sunumları ve e-tabloları, kullanıcılarla ortak paylaşıma açarak gelişmesini sağlayabileceğiniz bir araçtır. Güncel belgeler oluşturarak, içerisinden internet sitelerinize link verebilirsiniz, Google geç indekslemesine rağmen, seo uzmanları tarafından kullanılmaktadır.

 • Google DoubleClick Ad Planner

Özel filtreleme sistemi sayesinde internet sitenizin kısa sürede fazla miktarda trafik ihtiyaçlarını çözüme ulaştırmanız için en iyi araçlardandır. Reklam veren kişilerin hangi sitelerde reklam vereceği kategorisini belirlemede etkilidir.

 • Google Drive

5 Gb kapasite depolama yapmanıza katkı sağlayan araç içerisinde, çevrim içi dosya paylaşımı yapabilirsiniz. Daha fazla alana ihtiyacınız varsa ücretli paketleri incelemeniz gerekir. Güvenilir ve yedeklerinizi saklayabileceğiniz, uygulama sayesinde kolayca erişebileceğiniz bir araçtır.

 • Google Pagespeed Insights

Web sitenizin mobil ve masaüstü hızını belirlemenize ve hataları görmenize yardımcı olan web tasarım ve seo alanlarında yaygın kullanılan bir araçtır. Sitenizin daha hızlı olması için yapmanız gerekenler konusunda sizleri uyarmaktadır.

 • Google Gadgets

Web tarayıcınızdan kolaylıkla ; Spor, Yaşam, Teknoloji ve Oyun gibi alanlarda eklemeler yaparak, ilgi alanlarınıza daha hızlı bir şekilde ulaşmanızı sağlar.

 • Google Mail (Gmail)

Ücretsiz bir şekilde kullanabileceğiniz en iyi mail sistemidir. Depolama alanı oldukça fazladır. Güvenilir bir şekilde mail alışverişi için en çok tercih edilen ve üyelik alımı kolay olan bir araçtır.

 • Google Translate

Ücretsiz olarak çeşitli dillere çevirme işlemleri için en sık kullanılan araçtır. Yabancı kaynaklar üzerinde yapacağınız araştırmalarda çeviri yaparak, en iyi şekilde anlamanıza yardımcı olur. Profesyonel olarak yapılan çeviriler bu araca göre daha kusursuzdur.

 • Google Places

Ücretsiz işleme profili oluşturabilir, daha fazla kullanıcıya ulaşabilirsiniz. Bölgesel olarak haritalarda yapılan paylaşımlara ve yorumlara göre üst sıralarda yer alabilirsiniz. Güncel ve yeni hizmetler ile müşterilerin dikkatini çekebileceğiniz bir araçtır. Doğrulama telefon veya adrese posta şeklinde yapılır.

 • Google Trends

Anahtar kelimelerinizin aranma hacimlerini görebilir ve günlük değişen popüler kelimeleri öğrenebilirsiniz. Sistem üzerinden yapılan araştırmalar ile sitenizin hitini ve trafiğini arttırmanız mümkündür.

 • Google Voice

Sesli olarak yapılan görüşmeleri depolama sistemine sahip en iyi araçtır. Mesajlaşma ve sesli aramalarını Google voice ile kayıt altına alabilirsiniz. İnternetin olduğu her alanda görüşme yapmanıza olanak sağlar.

 • Google Search Console

google search console kullanımı ve özellikleri hakkında bilgiler yer almaktadır.

Yeni sitelerin daha hızlı indeks alması için web site yönetim aracını kullanabilirsiniz. Sitenin optimizasyonu, gelen ve giden bağlantılar, site trafiği hakkında bilgi verir.

Site ekleme işleminin ardından doğrulamanız gerekir. Oluşturduğunuz site haritalarını sistem üzerinden gönderebilirsiniz. Ayrıca indeks sorunu yaşayan web sitelerinde Url denetimini kullanarak, hızlı bir şekilde Google arama motoruna kaydedilmesini sağlamanız mümkündür.

 • Youtube

youtube nedir, youtube kullanma taktikleri.

Dünya’nın en çok ziyaret ettiği youtube ile videolarınızın daha fazla kitleye ulaşması mümkündür. Yüklenen videonun kaliteli ve anahtar kelimesine göre serp sonuçlarında iyi bir sıralamaya ulaşmak mümkündür. Yapılan Google aramalarında videoların üst sırada çıkması, izlenme durumuna göre değişebilir.

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir