web tasarımı fiyatları ve örnekleri hakkında bilgi alın.

Web tasarım en basit tabiriyle bir iç mimardır. Nasıl ki bir evi ev yapan inşaat sektörü ise, o evi yaşanabilir kılan da iç mimardır. Web tasarım nedir sorusunun herkes tarafından anlaşılabilecek olan cevabı budur. Biraz daha karmaşık bir tanım koyacaksak eğer buna herhangi bir web sitesinin tasarımı, içeriği yani tüm detaylarıyla toplandığı konu başlığıdır diyebiliriz. Yazımızı okudukça daha iyi anlayacaksınız çünkü işin teknik kısmına yavaş yavaş giriş yapacağız. Web tasarımın önemiyle başlayalım.

  • WEB TASARIMIN ÖNEMİ

Web tasarımı bir siteyi site yapan unsurdur. Örnek verecek olursak bir bankanın sitesini ele alalım. Bu sitede işlem yapmak için giriş yaptığınızda bir yazım hatası veya düzensiz, dağınık bir site içeriği görürseniz aklınıza hemen bu sitenin ilgili bankaya ait olamayacağı hissiyatı gelir. Bu da işlemlerinizin aksamasına, bankadan verim alamadığınız için de banka değiştirmenize yol açar. İşte bu sebepten ötürü de bankaların web sitelerini incelediğinizde bir yazım hatası veya düzensizlik ile karşılaşmazsınız.

Yukarıda verdiğimiz örnekten de anlayacağınız üzere bazı sektörlerde imla hatasına bile yer yok. Ancak bu sizin en basit örnekle kişisel web sitenizin tasarımında küçük hatalar olabilir anlamına gelmiyor. Çünkü her insan düzeni ve kaliteyi gözleriyle görmek ister. Gözleriyle baktığı web sitenizde düzensiz bir kısmı fark ettiği anda sizin hakkınızda olumsuz bir ön yargıya kapılabilir. Bu da kişisel web sitenizde okurlarınıza vermek istediğiniz mesajın anlaşılmaması demek oluyor. Web tasarım o kadar da basit değilmiş demek ki.

  • WEB TASARIM SÜRECİ

Web tasarım süreci bölümüne geldiğimize göre konunun önemini ve ciddiyetini kavramış olduğunuzu varsayıyoruz. Bu aşamada eğer web tasarım ile alakalı bir bilginiz yok ise kesinlikle bir uzmandan yardım almanız. Bu alan profesyonel bir alan olduğu için bilgisayardan anlayan komşunun çocuğu anlamaz. Gideceksiniz güzelce bir firma ile oturup anlaşacaksınız. Aşağıda yazdığım aşamaları bir web tasarım uzmanı haricinde bir kişiyle yapmanızın imkanı yok. Az para vereyim derken amatörce bir şekilde zarar etmeyin. Aşağıdaki aşamaları okuduğunuzda bu sektörün ve web tasarım alanının ciddiyetini bir nebze daha anlayacağınızı umut ediyoruz. Zaten profesyonel bir web tasarım uzmanı siz herhangi bir bilgi sahibi olmasanız bile bu aşamalarda sürekli sizi eğitir ve bilgilendirir. Acaba bilmediğim bir şey olur mu diye endişelenmenize gerek yok.

web tasarımı yapan firmalar

  • WEB TASARIMI AŞAMALARI

Proje Aşaması: Bu aşamada web tasarımı için bir iskelet fikir ortaya konulur. Daha iyi anlamanız açısından örnek olarak bir alışveriş sitesi yani e-ticaret yapmak istiyoruz diyelim. İskeletimiz bu olacak.

Teknoloji Seçimi: E-ticaret sitesi istediğimiz için hangi yazılım uygunsa bu yazılım türü seçilecek ve diğer aşamaya geçilecek.

Tasarım Süreci: Bu aşama ise nerede hangi yazı olacak, hangi bölümde ne satılacak, firma logosu nerede olacak, müşteri nereden alışverişini tamamlayacak, hangi bölümden ürün eklenecek gibi sitenin olması gereken özellikleri tasarlanacak.

Yazılım Süreci: Sizin siteyi yönetebileceğiniz, değişiklikler yapabileceğiniz bir yazılım oluşturulacak. Siz sitenin iskeletine inmeden bir tuşla istediğiniz değişikliği yapabileceksiniz.

Test Süreci: Bu aşamada ise tüm varyasyonlar denenir. Mesela örnek bir ürün alışı olur, örnek bir ürün iade süreci olur. Site içerisinde müşterinin maruz kalacağı her ihtimal senaryosu gerçekleştirilir. (Yönetici kısmı da dahil.)

Yayınlama: Web tasarım süreci başarı ile bitti. Bundan sonrası sizlere gelen geri dönüşler ile sitenizi daha çok geliştirmek.

Ankara web tasarımı sektöründe faaliyet gösteren firmamız, Türkiye’nin 81 ilinde yaygın olarak ; İstanbul, İzmir, Bursa, Kuşadası ve Balıkesir bölgelerinde web tasarımı konusunda kaliteli hizmet vermektedir.

Web tasarımı fiyatları sektöre ve tasarıma göre değişiklik gösterebilir. Günümüzde yaygın olarak ; Php, Asp ve WordPress alt yapısı tercih edilmektedir.

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir