Yandex Kurumsal mail servisleri 17 Nisan 2023 tarihinden itibaren artık ücretli olacak.

Rakip mail servislerine göre ücretsiz olması yanı sıra sunduğu avantajlar ile birçok kurumsal firmanın tercih ettiği yandex, önceki haftalar yaptığı açıklama da ;

“İş için Yandex 360 hizmetlerinin kullanım koşullarını gözden geçirmek zorundayız 17 Nisan 2023’ten itibaren, 

Bunun nedeni, yeni depolama ekipmanlarının tedarik lojistiğinin karmaşıklığından kaynaklanmaktadır ; değişen fiyatlandırma politikaları, kuruluşlar için hizmetleri sürdürmemize ve geliştirmemize yardımcı olacaktır. Yandex 360’ın iş fırsatlarına erişimini korumak için, ana ücretlerden birini seçin ve ödeyin”

17 Nisan 2023 tarihine kadar alt kısımda yer alan ücretli planlardan birine geçmediğini sürece, yalnızca maillerin okuma özelliği aktif olacak. Yani mail gönderim, yanıtlama gibi seçenekleri artık kullanamayacaksınız.

Alt kısımda yer alan Yandex 360 Fiyatları, Aylık ve 1 mail hesabına göre belirlenmiştir.

Örnek vermek gerekirse, firmanızın 1 mail adresi bulunuyor. 249 x 12 = 2988  (Rus Rublesi : 0.25 ) yıllık olarak Ödemeniz gereken miktar 747.00 TL, bu miktar her yıl ödeneceği için çok yüksek bir rakam olduğunu demeden geçemeyeceğiz.

Yandex 360’ın ücretli olmasının ardından değişikliklerin kimleri kapsadığı ve hangi özellikleri etkilediği konusunda ufak bir araştırma yaptık ve alt kısımda sizlerle paylaştık.

Değişikliklerden Kimler Etkilenecek ?

– İşletmeler için Yandex 360’ı ücretsiz olarak kullanan tüzel kişiler.
– İş hizmetleri için Yandex 360 kullanan kişiler.
– Daha önce Yandex. Mail for Domain ürününü kullanmış olan kişiler.
– Ticari hizmetler için Yandex 360 kullanan bireysel girişimciler.
– Daha önce Yandex Connect hizmetine bağlanan kullanıcılar.

Hangi Özellikleri kullanamayacaksınız ?

  • Yeni bir etki alanı bağlayın.
    Bir haber bülteni oluşturun.
    Çalışanları ekleyin.

Yandex veri merkezinin Rusya’da olması ve koyulan ambargolardan kaynaklı, artan maliyetler ve tedarik konusunda sorunlar yaşamasından dolayı ücretli olacağı belirtildi.

Ödeme aşamasında vergi numarası sadece RUSYA’da olan firmalar geçerli, Kredi kartı ödemelerinde de ambargo olduğunu düşünüyoruz. Bunun için size tavsiyemiz alternatif mail sunucularına yönlenmeniz.

Takipçilerimizin son zamanlarda sıklıkla sorduğu soru hakkında da sizlere bilgi alışverişi yapmaya karar verdik.

Yandex Maillerinizi Nasıl Yedekler ve Bilgisayarınıza aktarabilirsiniz ?

Size tavsiyemiz 17 Nisan öncesi outlook kurulumu yapmanız ve yandex mailleri bilgisayarınıza aktarmanız gerekiyor. Bu konuda Ücretli olarak destek veriyoruz.

Yandex fiyatlarının yüksek olması ile birlikte kullanıcılar, alternatif ve daha uygun fiyatlı olan Web mail hosting hesaplarını kullanabilirler. İlayda Bilişim modern ve yenilikçi teknoloji anlayışı ile yandex mail taşıma ve kurulum gibi süreçlerde uzun yıllar başarılı sonuçlar elde etmiş bir yazılım firmasıdır.

Yandex maillerinin ücretli olması ile birlikte, birçok firmaya kurumsal anlamda mail kurulum ve taşıma hizmetleri vermekteyiz.

Kurumsal Mail Paketlerimiz hakkında bilgi almak için İLETİŞİM kısmında yer alan telefon numaralarımızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir